September 27, 2023

Klasika na centrálním dvorci Andyho Murraye snížená o zákaz vycházení ve Wimbledonu

Andy Murray je jeden set od třetího kola Wimbledonu poté, co noční klasika proti Stefanos Tsitsipas byla přerušena turnajovým zákazem vycházení ve 23:00.

V předvečer svého prvního titulu v All England Clubu Murray vrátil roky zpět výkonem, který předvedl všechnu svou odvahu, dovednosti a talent na trávě a vedl 6-7(3) 7-6 (2) 6- 4.

Když bylo oznámeno, že hra bude přerušena s 20 minutami do konce, Murray pravděpodobně nebyl příliš zklamaný po extrémně znepokojivém okamžiku v nastaveném bodě, kdy Skot vykřikl bolestí a spadl na zem. svírá se za levé tříslo.

Andy Murray uklouzl na hřišti během zápasu proti Stefanos Tsitsipas (John Walton/PA)

Naštěstí se rychle zvedl a zajistil si set podáním, které vytáhlo chybu od Tsitsipase, a doufat musí, že neudělal nic, co by mohlo ohrozit jeho šance.

Pětisetové vítězství Liama ​​Broadyho nad Casperem Ruudem dříve na centrálním kurtu znamenalo, že tento zápas nezačal dříve než po 19:30, přičemž Murray se snažil napodobit svého méně ohlasovaného krajana vyřazením pětice nasazeného.

Poprvé od svého druhého titulu ve Wimbledonu v roce 2016 dorazil Skot do All England Clubu s pocitem kondice a zdraví a po prohře pouhých čtyř zápasů s Ryanem Penistonem ve druhém kole řekl, že hraje dost dobře na to, aby porazil většinu. jeho soupeřů při losování.

Murray už sice není na špici, ale travnatý kurt zná lépe než většina ostatních a málokdo z mladších generací rád soutěží na povrchu.

Tsitsipas je určitě mnohem více doma na antuce a na tvrdých kurtech, před pěti lety zde předvedl zatím nejlepší výkon ve čtvrtém kole.

Potřeboval dva dny a pět setů, aby předstihl Dominica Thiema v prvním kole, zatímco Murray měl pro svůj střet s Penistonem luxus střechy, a když vystoupili, země byla znovu zakrytá, s malou šancí, že by zápas mohl dohrát za denního světla. .

Atmosféra vzplanula vzrušením a oba hráči od začátku trefili míč přesně, s necelým bodem až do 12. hry, kdy ho Murray po neuvážené výzvě HawkEye o přeříznutí míče u základní čáry postavil před bod zlomu.

Odpověděl vlastním forhendem po lajně, když Tsitsipas minul protější postranní čáru, zakřičel „pojďme“ a v tie-breaku šli.

Andy Murray vrátil roky ve Wimbledonu zpět

Andy Murray vrátil roky ve Wimbledonu (Victoria Jones/PA)

Řek si tam vzal stránku z knihy Novaka Djokoviče o tom, jak hrát čisté tie-breaky, série výjimečných bodů, která mu zajistila vedení a vypustila trochu vzduchu z míče na centrálním kurtu.

Tsitsipas letos zachránil některé ze svých nejlepších tenisů na grandslamech, když se dostal do druhého finále na Australian Open, kde čelil nezastavitelnému Djokovičovi, a do poslední osmičky v Paříži.

Ve druhém setu Murray vydržel, když Tsitsipasův forhend skutečně začal hořet, přičemž 24letý hráč na této straně získal 11 jasných vítězů.

Murray se ale vyhýbal vzdávání brejkbolů a dostal svou odměnu, přičemž Tsitsipas nakonec udělal pár chyb a uklouzl 6-2.

Murray využil všech svých domácích výhod, zdržoval se kolem sítě a bičoval dav a obrovský řev přivítal další bod.

Ve svém jediném předchozím grandslamovém střetnutí, na US Open v roce 2021, Murray řekl, že ztratil respekt svého soupeře kvůli délce přestávek na toaletu v pětisetové prohře se Skotem.

Pravidla se od té doby změnila, ale Tsitsipas, který zavolal do Murrayova salonu, byl vypískán, když se vrátil z dlouhé přestávky, aby se převlékl.

Řek si své zklamání přenesl do třetího setu a Murray se okamžitě vzedmul, vytvořil si první brejkboly ve hře a zlomil se v lásce.

Tsitsipas se vzpamatoval a vynutil si dva brejkboly ve čtvrté hře, ale Murrayovo podání teď předlo a vypadalo to, že před nešťastným skluzem si set pohodlně zajistí.